آشنایی با سایت پرسش و پاسخ یاهو انسرز
تاریخ:  2014/08/28 11:31:42 ق.ظ

طبق آمار سال 2009 Yahoo! Answers دویست ميليون عضو داشته و هر روز 15 ميليون کاربر از Yahoo! Answers بازديد کرده اند. آدرس این سایت answers.yahoo.com است. Yahoo! Answers سه بخش اصلي دارد:

  • پرسيدن سوال (ask)
  • جواب دادن به سوال (answer)
  • کشف کردن (discover) برای جستجو و مطالعه سوالات و جوابهای قبلی
شما مي توانيد هر سوالي در هر رشته ای دوست داريد بپرسيد و يا اينکه به سوالاتي که ديگران پرسيده اند پاسخ بدهيد. این سایت آنقدر پربیننده و فعال است که معمولا ظرف چند دقیقه پس از پرسیدن یک سوال چندین جواب دریافت میکنید. میتوانید سوالات زیادی خطاب به وهابی ها، صهیونیستها، آمریکاییها و دیگران مطرح کنید و جواب آنها را دریافت کنید. بخش زیادی از این سوالات مربوط به مسائل دینی و اسلامی و مذهبی است که میتوانید با جستجو آن سوالات را پیدا کنید و جواب دهید. این سایت یک دسته بندی برای سوالات در نظر گرفته است که هنگام پرسیدن سوال باید تعیین کنید که سوال شما به چه شاخه ای مربوط است. این سایت یک شاخه مخصوص اسلام ندارد ولی طبق عرفی که توسط کاربران این سایت بوجود آمده است معمولا سوالات اسلامی در شاخه رمضان پرسیده میشوند. یعنی سوالات اسلامی و کاربران مسلمان بیشتر در این بخش یاهو انسر حضور دارند. برای دیدن این قسمت میتوانید این مسیر را شاخه بندی یاهو انسر دنبال کنید: Society & Culture >Holidays >Ramadan
البته در این قسمت هم سوالات اسلامی پرسیده میشوند: Society & Culture > Religion & Spirituality
البته سوالات اسلامی محدود به این دو دسته نیستد و حتی کاربرانی هستند که هنگام پرسیدن سوال دسته بندی مرتبط را رعایت نمیکنند و در شاخه های نامرتبط سوال را ثبت میکنند. بنابر این بهتر است که علاوه بر مراجعه به این قسمتها از جستجوی سایت هم برای یافتن سوالات مرتبط با اسلام و انقلاب اسلامی استفاده کنید و آنها را پاسخ بدهید.
براي جستجو و پاسخ داده سوالات کافيست در باکس Search Y! Answers کلمه مورد نظر را بنويسيد (مثلا Iran يا Islam يا Shia ) و دکمه Search Y! Answers را کليک کنيد تا سوالات پرسيده شده در اين مورد را ببينيد و در صورت تمايل به آنها پاسخ دهيد. برای وارد شدن به این سایت کافی است یک ایمیل یاهو داشته باشید. البته در صفحه قسمت ورود میتوانید به جای وارد کردن ایمیل و رمز یاهو از آدرس جیمیل نیز برای ورود استفاده کنید: yahoo sign in googleنحوه جواب دادن به سوالات بسیار ساده است ولی در صورت بروز مشکل لطفا مشکل خود را به همین سایت ارسال کنید تا راهنمایی البته این سایت قوانینی هم دارد که باید رعایت شود تا سوالات یا جوابهای شما حذف نشوند. البته ممکن است بعضی وقتها بعضی سوالات بطور موقت برای بررسی بسته شوند و دوباره باز شوند. البته حذف شدن سوال یا جواب زیاد اتفاق نمی افتند و اگر لحن سوال یا جواب شما شامل توهین و موارد غیرمودبانه نباشد معمولا مشکلی پیش نمی آید. معمولا در صورت نقض قوانین سایت یک ایمیل اخطار برای شما ارسال میشود که اگر چندین بار تکرار شود و شما قوانین سایت را رعایت نکنید ممکن است دسترسی ایمیل شما به سایت یاهو انسر بسته شود (برای ایمیلها و یا سایر قسمتهای یاهو مشکلی پیش نمی آید) که در اینصورت نیز به سادگی با ساختن یک ایمیل جدید میتوان دوباره وارد این سایت شد و ادامه داد. اگر چه این اتفاق ممکن است به ندرت اتفاق بیفتد. مثلا در طول یک سال شاید یک بار این اتفاق بیفتد. البته سوالات سیاسی در مورد صهیونیسم حساسیت بیشتری دارند و بصورت دقیقتری بررسی میشوند. ولی در عین حال این مسئله آنچنان مهم نیست چون تعداد جوابهایی که ممکن است حذف شوند در مقابل مواردی که حذف نمیشوند اصلا قابل توجه نیست. بعضی قوانین این سایت اشاره میشود: توهین، فحش، صحبتهای پر از تنفر نسبت به دیگران ممنوع است چت یا نوشته هایی که در قالب پرسش و پاسخ محسوب نمیشود. مثلا تبلیغات تجاری یا... که جنبه پرسش و پاسخ ندارند لینک قوانین این سایت البته از آنجایی که روزانه هزاران سوال در این سایت پرسیده میشود کارمندان یاهو نمیتوانند همه را بررسی کنند و اگر کاربران سایت یک سوال را به یاهو گزارش کنند بررسی میشود. کاربران میتوانند با کلیک روی دکمه گزارش تخلف (به شکل پرچم) که در کنار هر سوال و جواب هست، آن سوال جواب را جهت بررسی توسط کارمندان یاهو گزارش کنند. که در صورت تشخیص تخلف بودن آن سوال یا جواب حذف میشود. ولی این موارد هم کم است و هم در مقابل سوالات و جوابهای زیادی که شما مینویسید و حذف نمیشوند اصلا قابل توجه و مهم نیست. ولی در عین حال با رعایت قوانین میتوان با این موارد اصلا مواجه نشد.  

لینک مطلب http://tablighmajazi.ir/?p=145
One thought on “آشنایی با سایت پرسش و پاسخ یاهو انسرز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *